Dieta Dla Zdrowia

Siedem sposobów na zachowanie szczupłej talii

Sprawdzone sposoby na smukłą talię.

 1. Nie pij bezpośrednio po zjedzeniu owoców. Dotyczy to zwłaszcza wiśni i czereśni. W przeciwnym razie twój żołądek stanie się niczym napełniony powietrzem balon.
 2. Nie przesadzaj z jedzeniem surówek. Chociaż mogą wydawać się lekkie, surowe warzywa w istocie są ciężkostrawne; mają twarde włókna. Żeby je przyswoić, żołądek musi wykonać spory wysiłek i pęcznieje. Zdając sobie z tego sprawę, nie należy dopuszczać do rozleniwienia jelit. Jedzenie gotowanych jarzyn i owoców stanowi doskonałą gimnastykę dla przewodu pokarmowego.
 3. Unikaj alkoholu. Jest on nie tylko prawdziwą studnią kalorii, ale jest to studnia bez dna. Alkohol odwadnia i wywołuje pragnienie. Uzupełnianie płynów pociąga za sobą z kolei zatrzymanie wody w organizmie i nasza talia zmienia się w koło ratunkowe..
 4. To samo dotyczy soli. Według Światowej Organizacji Zdrowia zjadamy jej trzykrotnie więcej niż powinniśmy. Te niepotrzebne gramy powodują zatrzymanie wody, której nadmiar ujawnia się w postaci dodatkowych centymetrów w pasie.
 5. Ostrożnie z napojami gazowanymi i gumą do żucia. Powodują one wzdęcia i odbijanie. Przeżuwaj dokładnie pokarmy. Im bardziej są one rozdrobnione i nasączone śliną, tym są łatwiejsze do strawienie. Mniejsze obciążenie dla naszego żołądka i... dla naszej talii.
 6. Pij herbatki ziołowe. Te z arcydzięgla, czarnego bzu, brzozy, perzu, ogonków wiśni wzmagają diurezę i pomagają walczyć z "ociężałością" i tyciem. Podobnie jak siarczkowe i wapniowe wody mineralne. Wody mineralne powinny być jednak pite z umiarem. Chodzi bowiem o eliminowanie, a nie o zupełne pozbawienie organizmu wszelkich życiodajnych soli, jak sód i potas. Są one bowiem niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Autor: buniu
Źródło: http://www.we-dwoje.pl/szczupla;talia;-;triki;modelek,artykul,13927.html

Oceń artykuł

 • Ocena: 5.0/5
 • Głosów: 89

Komentarze (10)

 • yvonne2011/06/07 22:27

  nie pić 2h po jedzeniu

  "Nie przesadzaj z jedzeniem surówek. Chociaż mogą wydawać się lekkie, surowe warzywa w istocie są ciężkostrawne; mają twarde włókna. Żeby je przyswoić, żołądek musi wykonać spory wysiłek i pęcznieje. Zdając sobie z tego sprawę, nie należy dopuszczać do rozleniwienia jelit." --> by nie doprowadzić do rozleniwienia jelit nie można pić 15 minut przed posilkiem i 2 godziny po nim. stara sprawdzona zasada

 • Olgierd2011/06/06 18:03

  O mięcie jest w 'Niezłe ziółko'

  Bardzo dobry ten artykuł o ziołach

 • kala2011/06/03 21:27

  a mięta?

  a co z miętą?

 • martka2011/06/01 22:15

  brzuszki

  ale nie zapominajmy o robieniu brzuszków

 • kala2011/06/01 21:51

  napojom mówię zdecydowanie nie

  napoje gazowane są straszne, a wzdęcia po nich okropne. nawet wody gazowanej nie piję

 • zośka2011/06/01 21:39

  guma do żucia

  właśnie ja słyszałam coś innego. guma do żucia powoduje, że szybciej się wydzielają soki trawienne. ponadto jest bardzo nisko kaloryczna. żucie gumy to był mój sposób na dietę. no - powiem inaczej - to był mój nieodzowny element diety. żucie gumy polecam każdemu

 • Vik2011/06/01 17:10

  Zerżnięte co do joty

  Czego tu gratulować? Dziwi mnie brak interwencji moderatora!

 • adam2011/06/01 14:37

  szczupłość

  niby te zasady człowiek zna, ale z praktyką nie zawsze idą w parze.

 • Ela2011/06/01 06:50

  dzięki

  dzięki za polecenie strony, ten artykuł jest bardzo pomocny Stronka super

 • sebastian2011/05/31 22:20

  polecam

  Artykuł bardzo przydatny. Polecam jako lekturę

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)