Dieta Dla Zdrowia

Orzechowe mity

Dieta wyklucza orzechy bo są kaloryczne. Prawda, czy fałsz? Tak, są kaloryczne, ale jak się okazuje mają wiele zbawiennych zalet, dzięki którym wspomagają dietę.

Orzechy należą do kalorycznych specjałów. Dlatego osoby pozostające na diecie unikają tych specjałów jak ognia. To ciekawe, bo z drugiej strony, nie znam nikogo kto nawet na diecie nie dał się choć raz skusić na torcika czy hamburgera, nie mniej, a może i bardziej kalorycznego.

Jak to jest z orzechami? Zacznijmy od kalorii. Orzechy włoskie to 645 kalorii w 100 gramach. Orzechy pistacjowe to 589 kalorii w 100 gramach. Orzechy ziemne to 560 kalorii w 100 gramach, a orzechy laskowe to 640 kalorii w 100 gramach, natomiast migdały mają 630 kalorii w 100 gramach. Dietetyczne wydają się kasztany jadalne, bo 100 gram zjedzonych kasztanów to zaledwie 175 kalorii.

Mimo sporego ładunku energetycznego, orzechy należą do bardzo zdrowych przekąsek. Bo wspomagają obniżenie złego cholesterolu, a do tego potrafią dostarczyć takiej dawki minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, że zaspokoją nasz organizm na cały dzień. Tego w torciku z kremem na pewno nie znajdziecie. Więc na diecie, przy wzmożonym wysiłku fizycznym - orzechy polecam jak najbardziej.

Autor: Ola Bendyk
Źródło: poradniki zdrowego odchudzania się

Oceń artykuł

 • Ocena: 3.7/5
 • Głosów: 3

Komentarze (4)

 • Nawaz2015/07/11 14:03

  HnasVRki

  Nie indycz się, złość pięłkności szzodki Też podejrzewałem symulowanie, ale co ma być to będzie, tempora labuntur. Ale jeśli to jest najmniej gejowski Mikołaj a mam szerokie spektrum wyobrażenia na ekspresję tego, co mieści się w definicji bycia hetero to wolę nie wiedzieć jak wyglądała reszta. PS. Iza, zakładamy związek zawodowy

 • Jose2015/07/10 12:14

  gVc1hd3OO

  A propos tego postu o swtnaaiu Widać jak na dłoni, że nic z tego nie wyjdzie.Myślę że facet wręcz symuluje chorobę żeby tam nie jechać, bo kobieta kompletnie nie jest w jego typie.Wierz mi, gdyby mu się choć trochę podobała to pojechałby rąbać to drewno nawet z 40 stopniami gorączki.I nawet nie czekałby do weekendu, pojechałby w tygodniu po pracy.

 • syla_sala2011/05/23 17:52

  dobre!

  Są dosyć tuczące... ale pyszne!!!

 • fara.zahar2011/05/22 14:51

  Cenne informacje na 5 z plusem!!

  Bo kocham orzechy! W każdej postaci!

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)