Dieta Dla Zdrowia

Jak rozgryźć dietę

Wytrwanie na diecie nie jest takie trudne, jak się nam wydaje. Trzeba tylko chcieć i wierzyć w siebie. Na początku dobrze jest obrać cel, wyznaczyć trasę (np. wybrać odpowiednią dietę - najlepiej oczywiście po konsultacji ze specjalistą) i po niej się poruszać.

Wytrwanie na diecie nie jest takie trudne, jak się nam wydaje. Trzeba tylko chcieć i wierzyć w siebie. Na początku dobrze jest obrać cel, wyznaczyć trasę (np. wybrać odpowiednią dietę - najlepiej oczywiście po konsultacji ze specjalistą) i po niej się poruszać. Wybór tej "trasy" jest bardzo ważny - przede wszystkim dlatego, że możemy wybrać taką dietę, jaka dla nas będzie najlepsza. Jeśli lubimy owoce morze - dieta śródziemnomorska, jeśli lubimy nabiał, drób - dieta Dukana nie będzie dla nas wielkim wyrzeczeniem itd. itp. Dla mnie dodatkową motywacją jest np. obiecanie samej sobie, że po osiągnięciu celu zafunduję sobie jakiś ciuszek. Radość z kupienia mniejszego rozmiaru będzie gratisem :)

Dobrym sposobem jest "wspólne" odchudzanie, np. wspólnie z partnerem, koleżanką z pracy, czy nawet osobami poznanymi w internecie. Tworzy się wtedy swojego rodzaju grupa wsparcia, mocniejsi pomagają wytrwać słabszym, można wymieniać się przepisami na pyszne dietetyczne potrawy, czy dodatkowo wspólnie wybrać na basen, siłownię i fitness. W takiej grupie znajdziemy zrozumienie i na pewno będzie nam łatwiej.

Autor: Aneta
Źródło: własne przemyślenia

Oceń artykuł

  • Ocena: 5/5
  • Głosów: 1

Komentarze (0)

    Brak komentarzy do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)