Dieta Dla Zdrowia

Fałszywy głód

Jeśli stres lub inne, silne stany emocjonalne sprawiają, że Twój apetyt jest znacznie większy niż zazwyczaj, to prawdopodobnie jest to fałszywy głód!

Stres lub inne silne stany emocjonalne powodują u Ciebie wyostrzony apetyt ? Masz wtedy ochotę zjeść wszystko co znajdzie się w zasięgu Twojego wzroku ? Podpowiadamy jak sobie poradzić z uczuciem fałszywego głodu!

Oto cztery, proste sposoby na walkę z tzw. fałszywm głodem:

Po pierwsze: weź 10 wolnych, ale głębokich wdechów. Odliczaj przy każdym kolejnym wdechu. Kiedy dotrzesz do ostatniego przytrzymaj.

Po drugie: Odczekaj przynajmniej 10 minut zanim zajrzysz do lodówki, a dopiero po tym czasie sprawdź czy na pewno nadal jesteś głodny/a.

Po trzecie: pij dużo wody! Woda pozwala zmniejszyć uczucie głodu i co najważniejsze nie ma kalorii!

Istnieje jeszcze jeden sposób - rozproszenie uwagi. Jeżeli zamiast na jedzeniu, skoncentrujesz się na czymś innym, wtedy fałszywy głód powinien się zmniejszyć. Najprościej skupić swoją uwagę na drobnych, domowych czynnościach takich jak: porządkowanie ubrań, wycieranie kurzu czy wyrywanie chwastów w ogródku.

Dzięki zastosowaniu się do tych czterech, prostych sposobów, masz szanse wygrać z uczuciem fałszywego głodu i ograniczyć spożywanie zbędnych kalorii.

Autor: Łukasz
Źródło: http://kalorynka.pl/porady/514/4-sposoby-walki-z-objadaniem-sie-.aspx

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 1

Komentarze (7)

 • Bogna2021/01/25 12:51

  Głód

  Wiem, że w sytuacjach stresowych muszę pilnować mojego apetytu, dlatego skorzystałam z usług dietetycznych Projekt Zdrowie, jem 5 posiłków dziennie i nawet sytuacja stresowa nie wywołuje u mnie głodu. Jest moc!

 • cmp68gghky2016/11/21 19:45

  cxa2o2mbsz

  20k3qypi9q z610pgd9wh o47qd7xjvr [url=http://y4yfod1nkfw1.com]27iu4o1ax6[ /url] [url=http://ibyvdd0w6m.com]81jyc2rxs3[/u rl] [url=http://im2erda1pyvqppspj.com]olti6j nj5z[/url] http://jzl53j8rnqbci9qzvr.com http://eubbsz5iwrox.com http://y2ypq79xphs9br.com

 • cheap 2k16 mt pc supplier2016/06/11 00:42

  http://www.nba2k16store.com/nba-2k16/PC- 2200

  If I have the guts to quit my job .

 • u4fifa2016/06/04 11:05

  http://u4fifa.hatenablog.com/

  be a man

 • Sylka2015/11/23 10:38

  Odchudzanie

  W tym roku po raz czwarty rusza ogólnopolska kampania społeczna ?Uwaga Nadwaga!? i myślę,że osoby które mają problem ze zbędnymi kilogramami powinny się z tą akcją zapoznać :) http://www.naturhouse-polska.pl/adresy-c entrow-nh/malopolskie/krakow/centrum-die tetyczne-naturhouse-kosciuszki/

 • Tatjana2013/10/21 12:14

  otyli

  Zgadza się, dlaczego dzisiaj jest więcej otyłych ludzi niż kiedyś? Z powodu szybkiego trybu życia, stresu i nerwów, jemy nawet jak nie jesteśmy glodni. tojakobieta.pl no i skoro nam się spieszy to sięgamy po coś szybkiego, fast foody. Wg mnie najlepszy sposób na takiego głod to jeść zupy. Zupy sa zdrowe, regenerują organizm i można szybko zabić uczucie głodu.

 • Agata RODAK, W-wa2013/09/09 17:27

  OPANOWAĆ GŁÓD!

  1. PODJADANIE W NOCY LUB PODCZAS DNIA TO ZAWSZE JEST Z GŁODU, KTÓRY ODCZUWAMY WTEDY: Gdy poziom cukru we krwi spada. Podwyższamy go zatem; dużą oczywiście proporcjonalną ilością tzw. NISKICH WĘGLOWODANÓW TJ. DO 26% WZROSTU; czyli naszym ludzkim paliwem, a więc GLUKOZĄ NATURALNĄ. Głód u człowieka to czerwona lampka w samochodzie pokazująca, że paliwo się kończy. Zatankuj i Ty. Musisz podnosić sobie poziom cukru szybko, w kategoriach dozwolonych i utrzymać długo, wtedy nie czujesz głodu. 2. ŁAKNIENIE, STAN PUSTKI W ŻOŁĄDKU, TZW. SSANIE: Odczuwamy także wówczas, gdy do pustego żołądka (np. 2 godziny przed obiadem) wydziela się sok trawienny (kwas solny). Neutralizujemy go skutecznie zasadotwórczym sokiem z cytryny (np. dodając do herbaty). Eliminujemy wynikowo, również i to źródło odczuwania głodu. TAK UŁOŻYŁA TO PRZYRODA PLANETY O NAZWIE ZIEMIA. JEŚLI KTOŚ MÓWI INACZEJ: Nawet ten z tytułami to zwyczajnie powinien sobie wykonać najprostsze badania, a wtedy dostrzeże, iż przyroda naszej planety jest jedna i finalnie tworzy logiczną perfekcję. Ułożone są zatem przez przyrodę wszelkie zależności pierwiastkowe, czyli żywieniowe również. Problem jedynie jest z identyfikacją ewolucyjnych dokonań naszej przyrody, bo to można zrealizować jedynie poprzez wykonanie setek elementarnych badań laboratoryjnych. Ten kto je wykona dopiero może mówić: realną prawdę. POCZYTAJ, ZAPOZNAJ SIĘ TO WYSTARCZA: Jednak koniecznie pamiętaj o CHLEBIE TYPU KR-IRL, ponieważ to on głównie utrzymuje poziom cukru w stabilnej strefie, czyli nie odczuwasz głodu.

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)