Dieta Dla Zdrowia

Dlaczego warto zacząć dzień od śniadania?

Energetyczne śniadania. Śniadanie trzeba jeść z królem, obiad z urzędnikiem, zaś kolację z żebrakiem- mawiała moja babcia.

Wielu z nas popełnia duży błąd rezygnując ze śniadania. Często też zdarza się tak, że z braku czasu bądź przyzwyczajenia, nasze śniadanie składa się po prostu z kawy lub batonika, czyli - krótkotrwały energetyczny "kop".

Po nocy zapasy energetyczne organizmu są uszczuplone, przemiana materii jest nieco spowolniona i jeśli nie przyśpieszymy jej rano, cały dzień będziemy działać na pół gwizdka. To zwiększa ryzyko przeziębienia i infekcji, zwłaszcza w chłodne dni, kiedy potrzebujemy więcej energii na ogrzanie ciała.

Śniadanie dodaje energii, poprawia nastrój, a dobry humor pozwoli skuteczniej zmagać się z codziennymi zadaniami. Osoby regularnie jadające śniadania są bardziej odporne na stres, rzadziej chorują (ich układ immunologiczny działa efektywniej), są bardziej optymistycznie nastawione do życia. Dobrze skomponowane śniadanie pomaga też w utrzymaniu właściwej wagi.

Pierwszy posiłek powinien dostarczać dużej dawki węglowodanów złożonych (które podnoszą poziom cukru i dostarczają energii na długo), białka i wapnia.

Autor: buniu
Źródło: http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/8/c/41/d/115/id/55

Oceń artykuł

 • Ocena: 5.0/5
 • Głosów: 91

Komentarze (4)

 • Chuck2017/04/27 23:56

  PBda1UgB

  I actually ha#&ven8217;t told ANYONE yet, other than DP and my doctor, but I got a positive test on Sept. 28th and my tentative EDD is June 5th as well! Wishing us both a healthy, uneventful 9 months!

 • siulka2011/06/01 22:12

  inaczej

  moja babcia mówiła: "śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi' święte słowa

 • Paula2011/06/01 22:11

  śniadanko

  oj co prawda to prawda

 • adam2011/06/01 14:38

  śniadanie

  faktycznie dobre śniadanie to dobry dzień

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)