Dieta Dla Zdrowia

Bananowy song pochwalny

W PRLu pożądane, dziś zalegają tonami w hipermarketach. Przejadły się, znudziły, opatrzyły. A są prawdziwym bogactwem cennych składników i aż się uśmiechają, by po nie sięgnąć!

Błogi błonnik

Choć w porównaniu do pełnych zbóż, błonnika mają nieco mniej, to jego postać jest dla smakoszy zbawienna. Bananowy błonnik wpływa bardzo korzystnie na przemianę materii. Ponadto, redukuje poziom cholesterolu, korzystnie wpływa na układ krwionośni, a nawet chroni przed zawałem serca!

Mineralny skarb

W bananach ukryte są najważniejsze dla zdrowia minerały i pierwiastki. Przoduje w nich potas, a zaraz po nim magnez. Dzięki nim banany redukują napięcie i stres. Są świetną przekąską tuż przed egzaminem, wystąpieniem, prezentacją. Zjedz banana, a nie zje Cię trema! Ponadto, banany obfitują w selen, a także miedź, cynk, fluor, mangan i jod.

Smaczne witaminy

Owoce te kryją w sobie witaminy z grupy B, które w połączeniu z magnezem, koją układ nerwowy. Wpływają także korzystnie na skład krwi, wspomagając walkę z anemią. Zawierają także witaminę C wzmagającą odporność organizmu. Dobrodziejstwa, ukryte pod grubą skórką, nie ulegają rozkładowi pod wpływem powietrza.

Tłuste kłamstwo

Ogromne pokłady tłuszczu w bananach to mit! A zawarte w owocowym miąższu kwasy tłuszczowe polepszają stosunek kwasów nienasyconych do nasyconych, co jest ważne dla zdrowia, redukuje cholesterol!

Tropikalna słodycz

Owoce te zawierają sporo cukrów, przewyższają tu inne owoce. Ale to właśnie bananowe laktoza, glukoza i sacharoza tworzy ten niepowtarzalny smak. Tej egzotycznej przyjemności nie można się oprzeć (ale umiar wskazany!).

Banan-bumerang

Banan chyba już nigdy nie będzie obiektem westchnień, i dobrze. Ale nie można o nim też zapominać. Jest smaczną i praktyczną przekąską do pracy, do szkoły, na piknik – słoneczną porcją zdrowia nawet zimą!

Autor: Dorota Bełtkiewicz
Źródło: Bank zdjęć sxc.hu

Oceń artykuł

Komentarze (7)

 • Eugenia2018/04/02 07:38

  cheap Josh Mauro jerseys F4

  Elite/throwback/authentic/replica wholesale Bene Benwikere jerseys for you,access our site by click: wholesale Denard Robinson jerseys

 • Epifania2018/03/31 08:28

  cheap Josh Brown jerseys Q0

  Elite/throwback/authentic/replica hockey practice jersey for you,access our site by click: cheap nfl jerseys pay with paypal

 • Glen2018/03/26 02:19

  Im happy I finally registered

  Buy cheap baseball jerseys china for authentic, wholesale football stitched cheap chinese sports jerseys here to get free shipping. Sell high quality low price.

 • syla_sala2011/09/18 21:54

  Dobre!!

  Ja też pochwalam!! I banany, i tekst!! Dobre!!

 • Kola2011/08/30 23:13

  Banan jest genialny na drugie śniadanie

  praktyczny, można go wrzucić do plecaka, do torby - rozkoszować się nim wszędzie i pochlaniać pozytywne wartości odżywcze, o których wspomniała autorka; na zdrowie :->

 • GoHa2011/08/28 21:39

  Niebanalny a bananowy artykuł ;-D!

  Brawa dla autora - lekko ujęty dietetyczny temat! I sporo słusznych treści. Też słyszałam, że eliminacja z diety odchudzającej banana jest szkodliwa. Owszem, ma sobie dużo cukru, ale tłuszczu niewiele. Doskonała przekąska!

 • halinka2011/08/22 16:23

  Bananowy zawrót głowy

  Super tekst, genialna grafika! Banany to sama uśmiechnięta i zdrowa słodycz! :D

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)