Dieta Dla Zdrowia

Śniadanie najważniejszy posiłek w ciągu dnia

Śniadanie na dobry humor. Bo dobre śniadanie polepsza samopoczucie , obniża hormon stresu i daje pozytywną energię na resztę dnia.

Dobre śniadanie to dobry początek dnia. Dlaczego? bo śniadaniem rozpoczynamy dzień i w dużym stopniu decydujemy jaki będziemy mieć nastrój i ile energii będziemy mieć. Dlatego nigdy nie rezygnujmy ze śniadania, bo to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Po nocnym odpoczynku organizm aby ruszył pełną parą potrzebuje energii. Dlatego na naszym stole nie może zabraknąć produktów bogatych w witaminy, białko, węglowodany. Dzięki temu mamy podwyższoną koncentrację , nie jesteśmy ospali tylko pełni witalności, wigoru chęci do działania. Komponując ten posiłek zawsze sięgamy po produkty zbożowe z pełnego ziarna, bogate w błonnik( razowe pieczywo)produkty bogate w białko(mleko, sery, jajka, wędliny) witaminy(owoce, warzywa) Pamiętajmy też o odpowiednim nawodnieniu organizmu(ciepłe mleko z miodem ,sok ze świeżo wyciśniętej pomarańczy).

Jest takie przysłowie ?dbasz o linię? Jedź śniadanie!? Znacznie rzadziej kusić nas beędzie podjadanie drożdżówek, chipsów czy czekoladowych batoników. A wieczorem masz organizm nie będzie domagał się obfitej kolacji. Dzięki temu spożywamy mniej kalorii.

Autor: eluchap

Oceń artykuł

 • Ocena: 5/5
 • Głosów: 2

Komentarze (4)

 • Estera2018/08/16 10:04

  Śniadanie

  Naprawdę warto sięgać po śniadanie, jeżeli ktoś rano nie jest w stanie nic przełknąć dobrym roziwązaniem jest sok warzywny bądż białko :) https://www.appliednutrition.pl/Dlaczego -warto-jesc-sniadanie-blog-pol-153423436 4.html

 • Fit Michał2017/05/18 01:00

  Opinia

  Pierwszy posiłek dnia powinien być bogaty we wszystkie makroskładniki, czyli tłuszcze, węglowodany i białka. Dodatkowo warto pomyśleć o mikroskładnikach, czyli witaminach i minerałach. Idealne śniadanie zapewni nam energię na cały poranek! http://fitrepublic.pl

 • acai original opinie2015/11/23 15:40

  http://acai-review.com/

  Fantastyczny opis, gratuluję kreatywnego i sprytnego podejścia do tematu.

 • aga2015/09/26 13:34

  nie.

  nie uwazam tak..ja nie dam rady zjesc nic po wstaniu... potek m obiad owszem

Dodaj komentarz

Twoje komentarze będą bardziej wiarygodne, gdy się zarejestrujesz!
Dodatkowo zrobimy dla Ciebie darmową analizę Twojego sposobu odżywiania.

(wymagane)

(wymagany - nie będzie wyświetlany)

(wymagany)